[ AUTO ] Ferarri revine - Auto - Moto - GAMELIFE România Jump to content

Recommended Posts

  • Members
Posted

Ferrari revine 

        Ferrari a anunțat că vrea să reia producția din Italia, urmând ca fabricile din Maranello și Modena să fie redeschise în data de 14 aprilie.

                                                            747204l-475x303-b-f576f57a.jpg

           Ferrari a făcut un anunț optimist în care transmite că vrea să redeschidă uzinele sale în circa două săptămâni, în condițiile în care Italia se confruntă cu poate cea mai gravă criză din istoria sa recentă.

        Constructorul susține că plănuiește repornirea producției în data de 14 aprilie la fabricile din Maranello și Modena, după ce va lua toate măsurile necesare în acest sens.

        Ferrari mai spune că va continua să ofere angajaților posibilitatea să lucreze de acasă, acolo unde este posibil, întrucât măsura “este în interesul companiei”.

        La nivel de grup, fabricile FCA din Italia ar fi trebuit să fie redeschise pe 27 martie, însă suspendarea producției a fost amânată până pe 3 aprilie, urmând ca situația să fie evaluată ulterior.

 

sursa: m.automarket.ro

Salut.Sunt Petru. Cu ce te pot ajuta?

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information