Jump to content
  • Create New...

[Update] GameLife Forum IPS 4.5

Recommended Posts

Salutare,

Astazi 21/12/2020, s-a finalizat procesul de updatare a platformei forumului, la cea mai noua versiune IPS [4.5.4].

Acesta fiind un update major al platformei [noi trecand de la 4.4], am decis sa schimbam si design-ul comunitatii printr-o tema noua, speram pe placul tuturor. Tema este in proces de finalizare, fiind gata in proportie de 98%, urmand sa analizam intreaga tema de al a-z, pentru a intra in procesul de finisare totala, bineinteles si cu ajutorul vostru;

Unele categorii/sub-categorii ale forumului vor suferi in curand mici modificari/imbunatatiri, care ulterior vor fi anuntate de catre colegul nostru @th3#afk;

In continuarea acestui topic, asteptam din partea tuturor userilor un feedback despre noua tema, noul design al forumului, orice problema gasita, orice bug intalnit, orice modificare omisa de noi in mod neintentionat si care ar aduce un plus forumului, si promitem tuturor ca vom analiza orice raportare si o vom rezolva in cel mai scurt timp.

Multumim frumos pentru implicare,
STAFF GAMELIFE Romania

• Like 13

yJl2MnB.gif

Un update foarte frumos si asteptat ! Acum lipseste doar sa aducem servere si staff in comunitate si sa ne implicam putin mai mult (stiu ca aveti job/familie etc) dar eu zic ca merita ! 

• Like 3

Arata Suuuper , felicitari !

QKjuzGs.gif                      

Un update meritat, se misca mai ok si arata foarte bine. Momentan nu am gasit functii sau chestii sa nu functioneza (atat la S-M) aveam inainte si functia hide topic acum nu merge (nu o gasesc poate e)

Iar inca o chestie partea de jos e prea mare gen si se pierde parca o bucata jos acolo, ar trebui link-urile utile si restul mai restranse sau pus ceva acolo sa umple acel gol.

Poza aici sa intelegeti: 

Untitled.png

In caz ca gasesc alte nereguli las un feedback. KUTGW and Merry X-mas

• Like 1

PJiCzCx.gif

type-460x42_cborder-591F11_ctop-FFAD41_c

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

1 hour ago, utzu said:

Un update meritat, se misca mai ok si arata foarte bine. Momentan nu am gasit functii sau chestii sa nu functioneza (atat la S-M) aveam inainte si functia hide topic acum nu merge (nu o gasesc poate e)

Iar inca o chestie partea de jos e prea mare gen si se pierde parca o bucata jos acolo, ar trebui link-urile utile si restul mai restranse sau pus ceva acolo sa umple acel gol.

Poza aici sa intelegeti: 

Untitled.png

In caz ca gasesc alte nereguli las un feedback. KUTGW and Merry X-mas

Salutare,

Din ce stiu functia de 'hide' nu este disponibila pe forum, exclus Administartori. Vom analiza accesele gradelor de moderare si vin decide daca este utila pentru SM/M, urmand ulterior sa fie adaugata, in cazul unei concluzii pozitive.

Cat despre partea de jos a forumului, in cazul acelor 3 categorii, acesta este formatul, poate vom adauga si o descriere acelor link uri din mijloc, pentru a mari miscora spatiul gol.

Multumim de feedback!

O seara excelenta! 

• Like 1

yJl2MnB.gif

Arata foarte bine, se misca la fel de bine, doar ca imaginea de profil parca nu e asa estetica :)) banuiesc ca e un border-radius: 50%; parca ar da' bine tot asa 'patratoasa', sau chiar cu un border mult mai mic, doar rotunjite.

In rest: Good Work ! 👌👌👌

• Like 2

9LTRztA.gif

76561198121939610.png

27 minutes ago, BeNy gL said:

Arata foarte bine, se misca la fel de bine, doar ca imaginea de profil parca nu e asa estetica :)) banuiesc ca e un border-radius: 50%; parca ar da' bine tot asa 'patratoasa', sau chiar cu un border mult mai mic, doar rotunjite.

In rest: Good Work ! 👌👌👌

Salutare,

Imaginile de pe forum le poti modifica tu personal, din partea de sus-stanga a forumului, cerc - imagini rotunde, patrat - imagini patrate/dreptunghiulare.

Multumim de feedback!

O seara excelenta! 

• Like 2

yJl2MnB.gif

Succes cu noua tema !

• Like 2

Nickname : Yuly ❤️

Moderator : Categoria Descopera 

Experienta : starting now ->>>

Un share la posturile mele ar fi superb !

Un update care ar fi trebuit făcut mult mai devreme după părerea mea. Îți las aici două lucruri care mi-au sărit cel mai mult în evidență

• De ce ? Arată oribil, cine poartă avatare ovale ? ( click )
  • Ai mâncat din cod aici ? Că lipsesc iconițele la restul ( click )
2 hours ago, Sebastian C. said:

Un update care ar fi trebuit făcut mult mai devreme după părerea mea. Îți las aici două lucruri care mi-au sărit cel mai mult în evidență

Salut, nu sunt eu asa priceput in IPB asta nou dar daca ai observat tu iconitele sunt, si acela iti arata ca de acolo incepe subcategoria, dar na poate tu stii mai bine, asta e parerea mea!

4 hours ago, Sebastian C. said:

Salutare,

Iti poti schimba forma imaginilor de pe forum apasand butonul din stanga sus, implicit vine patrat.

4 hours ago, Sebastian C. said:

La mine se vad sagetile sub-categoriilor, acel 'unghi drept' este doar pentru design.

Multumim de feedback!

yJl2MnB.gif

Tema arata foarte bine, imi place ca se poate customiza culoarea forumului dupa bunul plac. Felicitari 🙂 

pQsUP1Z.png

• Designer
  • Reporters
  • Music Lounge